Polonez Atu Plus – produkowany od 1997

Fabryka Samochodów Osobowych na Warszawskim Żeraniu rozpoczęła produkcję 06.11.1951 r.
Produkowano w niej pierwsze samochody osobowe w odbudowującej się po zniszczeniach wojennych Polsce. W tej sytuacji budowę i rozwój Fabryki oparto na ścisłej współpracy z partnerami zagranicznymi. Mimo to wkład własnej myśli technicznej był duży i szybko się zwiększał. Świadczą o tym modernizacje poszczególnych modeli, a także prototypy samochodów, które nie zawsze wchodziły do produkcji, z przyczyn niezależnych od Fabryki. Nasi konstruktorzy i technolodzy wprowadzili tysiące zmian konstrukcyjnych dla utrzymania poziomu technicznego, jakości i konkurencyjności samochodów FSO. Dzięki temu nasze samochody znalazły nabywców w wielu krajach. Odnotowano także wiele sukcesów w sporcie samochodowym.

FSO było również kuźnia kadr polskiej motoryzacji. Oceniając wyniki ekonomiczne działalności Fabryki oraz uwzględnienie, że przemysł motoryzacyjny jest kołem napędowym całej gospodarki, można stwierdzić, że FSO dobrze zasłużyła się Naszemu Krajowi. Wiele można mówić o Polskiej motoryzacji ale jeszcze lepiej posiadać jakąś pamiątkę po tych pięknych latach rozwoju naszej gospodarki.

My dajemy taką możliwość ponieważ zachował się jeden egzemplarz nowego Poloneza Atu Plus – produkowany od 1997. Sedan 5-osobowy, 4 drzwiowy o zmodernizowanym nadwoziu i silniku. Nadwozie z nowymi, o bardziej zaokrąglonych kształtach i w kolorze nadwozia zderzakami, wlotem powietrza, klamkami, listwami bocznymi i progowymi. Klapa bagażnika z nakładka ozdobną. Wnętrze z nową kierownicą, deską rozdzielczą i tapicerką. Układ kierowniczy ze wspomaganiem. Silnik o pojemności 1598 cm z wtryskiem wielopunktowym o mocy 84 KM, wyposażony w katalizator. Koła z oponami 185/70 R 13.

Niebawem samochód ukaże się na sprzedaż. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numer tel. 601331420